Бронхит представлява възпаление на бронхите на белите дробове, което се дължи както на вирусна, така и на вирусно-бактериална и бактериална основа. Сред основните причини за появата на заболяването са дългогодишното тютюнопушене, както и промишленото замърсяване на околната среда.
Какво е бронхит според медицината?

Характерна особеност на бронхита е, че той засяга пациенти от всички възрастови групи и най-вече децата. Установено е, че заболяването се среща предимно в държави със студен и влажен климат.
Според етиологията и хода на протичане на заболяването, бронхитът се дели на два основни вида – остър и хроничен.
Острият бронхит се наблюдава най-често при грипна епидемия или когато се наблюдават повишени нива на сезонни респираторни заболявания. Болестта се отключва предимно през есенно-зимния сезон и е с продължителност от 3 до 10 дни. Клиничната картина се проявява с изявена кашлица и отделяне на храчки.
Хроничният бронхит от своя страна се свързва с появата на кашлица и храчки за период от три последователни месеца, в период от две последователни години. Основните причини за неговата поява са употребата на тютюневи изделия, честите инфекции и замърсения въздух. Хроничният бронхит се дели на обструктивен и необструктивен. Обструктивният бронхит се проявява с остро начало още от първия ден на заболяването, като общото състояние е леко до средно увредено. Симптоматиката при него е свързана със задух и сухи свиркащи хрипове. Необструктивният хроничен бронхит представлява обикновен хроничен бронхит, който протича с кашлица и отделяне на слузни или слузно-гнойни храчки.
Какви са възможните причини да се разболеем от бронхит

Най-честите причини за появата на бронхит са вирусните, бактериалните и инфекциите, прекарани в детска възраст. Такива могат да бъдат стафилококи, стрептококи, хемофилус, скарлатина, морбили, варицела и други. Разбира се, не е за подценяване и замърсяването на въздуха, както и излагането на иританти, професионалната среда, особено за работещите в сферата на производство на въглища. Значение оказва и влажността и температурата на въздуха, както и тютюнопушенето.
Опасно ли е да боледуваме от бронхит
Бронхитът като всяко друго заболяване може да бъде опасен за здравето, ако се неглежира и не се лекува. Той влошава качеството на живот и може да бъде особено опасен за често боледуващи деца, както и за възрастни пациенти, страдащи от белодробен емфизем или сърдечно заболяване. В следствие на мъчителната кашлица може да се появи херния, белодробна хипертония, уголемяване на сърцето, както и сърдечна недостатъчност. Едно от най-честите усложнения в резултат на бронхита е появата на пневмония.
Има ли трайни проблеми след боледуване от бронхит?

Честите инфекции на горните дихателни пътища, както и нелекуваните заболявания на белия дроб и бронхите като бронхити, бронхопневмонии и бронхиална астма могат да предизвикат появата на белодробен емфизем. Той се характеризира с чувство на задух и недостиг на въздух при физическо натоварване. Състоянието се обостря през зимата, особено при влажно и лошо време. Когато емфиземът е в напреднала фаза, той отключва почти постоянен задух, както и хронична кашлица с хрипове и отделяне на лепкави секрети.
Медицински средства за справяне с бронхит
Терапевтичното предписание при лечение на бронхит е строго индивидуално в зависимост от вида на бронхита, възрастта на пациента, тежестта на заболяването, както и наличието на придружаващи болести.
Острият бронхит най-често се третира с подходящи антипиретици, противовъзпалителни и обезболяващи средства, както и антибиотици и медикаменти за лечение на кашлицата.
Хроничният бронхит се третира с бронходилататори, муколитици за улесняване на отхрачването, кортикостероиди при по-тежките случаи, както и лечение с кислород в амбулаторни или болнични условия.
Ползи и вреди от тях
Едни от най-често предписваните терапии при лечение на хроничен бронхит включват кортикостероиди, които са известни със своите противовъзпалителни свойства. Въпреки това е важно да се отбележи, че с тези медикаменти трябва да се внимава, защото те могат да предизвикат раздразнение на стомаха, язва, смущение в месечния цикъл, замайване, както и висока чувствителност към инфекциозни агенти като бактерии, вируси и гъбички.
Лечението с кислород също крие известни рискове. При него не се препоръчва тютюнопушене, както и ползването на заместители като електронни цигари, защото може да предизвика обостряне на заболяването.
Също така кислородът има риск от висока степен на запалимост и затова се препоръчва съхранението на цилиндрите, резервоарите и кислородните бутилки да бъде осъществявано в добре вентилирани помещения, които са далеч от готварски печки, барбекюта и открит огън. Използването на лицева маска или назални канюли могат да предизвикат зачервяване и раздразнение на кожата, както и кръвотечение от носа, главоболие, изсушаване на лигавиците на носа или устната кухина.
Възможни алтернативи решения

За пациентите, страдащи от бронхит, се прилагат редица мерки и препоръки, които могат да подобрят състоянието им, независимо дали става въпрос за лечение на остър или хроничен бронхит.
Болните трябва да имат осигурена пълноценна почивка на легло за няколко дни, за да възстановят силите на организма. Те трябва да хидратират тялото с достатъчно течности като вода, чай и пресни плодове сокове. Диетата също е изключително важна, като тя трябва да включва достатъчно количество пресни плодове и зеленчуци, супи, бульони, както и храни, които са богати на антиоксиданти и витамини. За укрепването на имунната система е препоръчително да се включи в менюто приемът на повече мед, куркума, джиджифил, ананас и лимони.
В помещенията трябва да има предвидени средства за овлажняване на въздуха, които облекчават дишането и предпазват от изсушаване на лигавицата на дихателните пътища.
Особено полезна за пациентите може да бъде и провеждането на белодробна рехабилитация, включваща поредица от дихателни упражнения, както и техники на дишане, които могат да помогнат при обострени състояния на бронхита.
Знаете ли че?
От известно време насам в публичното пространство се появи технология, която е базирана на един напълно нов принцип на разбиране на нашето съществуване. Учените твърдят, че нашето тяло е съвкупност от милиони динамични магнитни полета, които са се събрали и си взаимодействат за да образуват плазма, която определяме като човешко тяло. Аминокиселините, протеините, мускулите, костите, кожата, кръвта са различни по сила „MaGrav Fields“ (Магнитни и гравитационни полета) индивидуални плазми, които се комбинират за създаване на тялото. С новото разбиране става ясно, че болестта в тялото е просто дисбаланс в полетата независимо дали става въпрос за черния дроб, сърцето или мозъка.
Как би ни помогнала тази технология?
Според теорията плазмата с голяма енергия винаги захранва по-малката плазма със същата сила, за да я приведе в баланс със себе си и да може да направи система близнак. Тази система близнаци може да гарантира оцеляването както на по-голямата, така и на по-малката плазма, тоест че всички полета могат да бъдат запазени, за да се осигури по-дълго съществуване. Подобно на електрон и протон, по-голямата плазма захранва по-малката плазма, така че по-малката плазма може да защитава, обогатява и връща обратно част от тази обогатена енергия към по силната плазма. Това е дефинирането на безкрайния цикъл на полетата между двете образувания.

Разбирайки това явление, учените направиха система и процедура, с която можем непрекъснато да въвеждаме по-малка плазматична среда в околната среда на вирусите, и така бавно да изчерпваме енергията им и по този начин да ги направим неефективни. В същото време, тъй като не можем напълно да изкореним енергията на вирус, този вирус може да живее в околната среда на тялото, но с безобидна сила. Ако това ново състояние на по-ниска енергия може да се запази в структурата на тялото за достатъчно дълго, тогава тялото след време ще направи нова ефективна имунна система, която да направи същото, за да се защити от всички нови входящи вируси със същата сила.
Именно на тази база създадохме GANS (ново състояние на материята) което има свойството да поема и отдава едновременно. Тази материя е постоянен източник на енергия! Можем да създадем GANS материали, които имат различни сили на привличане и отблъскване и така да обезсилим който и да е вирус.